Gdzie najkorzystniej jest nabyć kamień Gua Sha oraz jak wygląda?

Kamień Gua Sha do masażu twarzy to narzędzie wykorzystywane zwykle w metodach masażu oraz pielęgnacji skóry. Nazwa „Gua Sha” wywodzi się z chińskiego, gdzie „Gua” oznacza kamień, a „Sha” to ruch pocierania lub masaż. W połączeniu znaczy to rzeczywiście „kamień do pocierania”. Płytka Gua Sha, wykorzystywana do masażu twarzy, jest przeważnie zbudowana z jadeitu lub różowego kwarcu. Te naturalne minerały posiadają właściwości chłodzące i antybakteryjne, co powoduje, iż są idealne do używania na skórze twarzy. Kamień Gua Sha ma oryginalne kształty, które są dostosowane do różnych obszarów twarzy oraz zawsze posiadają zaokrąglone krawędzie, by nie uszkodzić wrażliwej skóry. Kamień Gua Sha robiony nim masaż może pomóc w poprawie krążenia krwi, zmniejszeniu napięcia mięśniowego, redukcji opuchlizny oraz stymulacji produkcji kolagenu, co może przyczynić się do naprawy napięcia oraz wyglądu skóry. Dodatkowo, sporo mężczyzn wierzy, że płytka Gua Sha do masażu twarzy ma cechy relaksujące dodatkowo może pomóc w redukcji strachu oraz napięcia. Kamień Gua Sha jest często zwany też „kamieniem miłości”. Kamień Gua Sha do masażu twarzy jego poprawne użycie jest fundamentalne dla osiągnięcia korzystnych skutków pielęgnacyjnych. Oto kroki, jak odpowiednio użyć kamień Gua Sha:
1. Oczyść buzię: Na wstępie powinno się dobrze oczyścić skórę twarzy za pomocą toniku do demakijażu albo innego dobrego środka myjącego. Usunięcie wszystkich pozostałości make up i zanieczyszczeń pozwala na efektywniejsze wchłanianie produktów pielęgnacyjnych i zapobiegnie zatkaniu porów podczas masażu.


2. Nanieś preparat: Wówczas na umytą skórę twarzy powinno się wklepać serum albo inny ulubiony preparat do pielęgnacji skóry. Preparat ten zapewni odpowiednią warstwę poślizgu, która jest niezbędna do właściwego działania – płytka Gua Sha do masażu twarzy i zapewni jej prostsze przemieszczanie się po skórze.
3. Wybierz właściwy kamień Gua Sha do masażu twarzy: Wybierz kamień Gua Sha odpowiedni do obszaru twarzy, jaki chcesz masować. Większe kamienie mogą być stosowane na obszarze szyi, podczas gdy małe kamienie nadają się do skóry wokół oczu.
4. Rozpocznij masaż: Delikatnie przesuwaj kamień Gua Sha do masażu twarzy po skórze , wykonując proste pociągnięcia wzdłuż rysów buzi oraz szyi. Unikaj zbyt szybkiego ucisku, aby uniknąć podrażnieniom twarzy. Możesz skupić się na obszarach, gdzie są zmarszczki, linie mimiczne lub napięcie mięśniowe.
5. Powielaj ruchy: Powtarzaj ruchy masażu przez pewną liczbę powtórzeń albo poprzez wyznaczony moment, średnio około 5-10 minut. 6. Zakończ: Po ukończeniu masażu płytka Gua Sha do masażu twarzy powinna być właśnie umyta wodą, następnie osusz ją i przechowuj w suchym miejscu. Stałe stosowany kamień Gua Sha https://med-store.pl/produkty-do-masazu/gua-sha-i-walki-jadeitowe/16/85 może pomóc w polepszeniu krążenia krwi, zmniejszeniu opuchlizny, rozluźnieniu napiętych mięśni i poprawie elastyczności oraz wyglądu twarzy.