Jaki dobrać stół do bobath, aby fizjoterapia nastolatków była wykonywana wygodnie i szybko.

Na samym początku powinno się stwierdzić czym jest fizjoterapia metodą NDT-Bobath ?

Została ona wymyślona przez małżeństwo czeskiego pochodzenia fizjoterapeutka Berta i neurolog Karel Bobath. Używana jest ona głównie u małych dzieci, jednak może być również wykonywana u dorosłych. Technika ta polega na eliminacji nieprawidłowych odruchów oraz poprawę napięcia mięśniowego. Dlatego tak znaczące jest aby dobrać dobry stół do bobath https://med-store.pl/pokaz-produkt/elektryczny-stol-do-terapii-bobath-z-rama-krzyzakowa-i-pilotem-recznym-sumer-srk-be/3054, który będzie spełniał wyznaczone przez nas zasady.

Stoły do bobatha są jak wiemy w bardzo wielu konfiguracjach, jednak teraz wyselekcjonujemy najprostszy stół bobath. Jeżeli nasza terapia będzie opierać się na niemowlakach winniśmy zakupić stół do bobath szczególnie dla nich. Łatwiej będzie się nam na nim robić zabieg. Wymiary leżanki są powszechne i posiadają wymiar 190 x 110 cm, które są dobrane do pracy z nastolatkami. Stół bobath posiada zazwyczaj antypoślizgowe nóżki, które dają fizjoterapeucie stabilność podczas masaży. Tego typu stoły do bobatha są zazwyczaj jednoczęściowe i sterowane są ręcznie.

Są wyposażone w stalowe, stabilne ramy, które są zazwyczaj lakierowane proszkowo. Jeżeli chodzi o tapicerkę umiemy ją osobiście wybrać. Stół bobath może posiadać kolor, taki który będzie pasował do naszego lokalu. Jest to raczej znaczący element naszego wystroju. Tapicerka musi mieć pozwolenie UE. Obicia według warunków musi być niepalna i pozbawiona ftalanów i lateksu. Na standardową tapicerkę gwarancja obowiązuje 2 lata. Rzeczywiście są materiały typu premium, które są lepsze, a jakość pacjenta jest o wiele większy przy masażu. Cechują się one przeważnie super powłoką przeciwbakteryjną, a wszystkie zabrudzenia są błyskawicznie z tego wariant materiału zmywane. Stół do bobatha możemy nabyć w dowolnej konfiguracji, ale tutaj na pewno kluczowa będzie wartość do zapłaty. Im lepsze wyposażenie tymże oczywiście opłata będzie większa.

Możemy także zakupić stół bobath elektrycznie sterowany, który na pewno będzie cenowo droży, ale ułatwi nam pracę. Leżanka, która jest sterowana automatycznie za pomocą pilota, umożliwi nam podnoszenie pacjenta w toku trwania zabiegu. Dzięki czemu komfort pacjenta będzie o wiele znakomitszy i na pewno mniej stresujący. Stół do bobatha posiada konstrukcję stalową, która daje utrzymanie także umiemy ją wybrać w paru kolorach. Tapicerka i jej kolor też dostępny jest w paru wersjach do wyboru od podstawowego do materiałów premium. Stoły do bobatha mogą być przechowywane pionowo, dzięki składanym nóżką. Opcja ta jest świetna przy niewielkim gabinecie i rozmaitych formach pracy rehabilitanta. Potrzebujemy mieć na uwadze, że normalny stół bobath waży około 90 kg dlatego przesuwanie go może być niemożliwe, a złożenie go i ustawienie w dobrej pozycji, jest niewątpliwie ważnym walorem.

Stół do bobatha możemy dodatkowo doposażyć:

  • możemy zastąpić wielkość leżanki
  • wybrać kolor tapicerki i konstrukcji
  • dokupić pilota nożnego lub tradycyjnego
  • stojaki na ręczniki papierowe

Praca z dziećmi przy kuracji nie jest łatwa, dlatego stół do bobatha powinien posiadać regulacje wysokości. nabyć w hipermarketach internetowych w których jest chyba najbogatszy ich wybór. Wybierając właściwy dla nas stół bobath powinniśmy wcześniej zapoznać się z ocenami w internecie jak dodatkowo z ocenami masażystów. Jakość i wyposażenie stołu winno być dla nas odpowiednie gdyż stół do bobatha będzie służył nam przez długi okres czasu. Jeżeli mamy wątpliwości powinno się zadzwonić do sklepu lub do niego pójść, aby wypytać się o detale.