Trenażer medyczny jak dobrać najlepszy dla nas?

Masz częste infekcje, cierpiałeś na Covid, a może wykonujesz sport wyczynowo. Konieczny zatem jest Ci trenażer do oddechu , który wzmocni grupę mięśni wdechowych. Trenażer do ćwiczeń oddechowych wspiera w przywróceniu lub zachowaniu odpowiedniej sprawność oddechowej. Dawno temu mówiono, że trenażer medyczny jest dedykowany głównie sportowcom. Właśnie nie każdy z nas może z niego korzystać. Powiano robić na nich prywatne terapie oddechowe, dopasowane do potrzeb danego chorego. Trenażer do oddechu dla kogo?

  • dla osób długo leżących;
  • dla sportowców szczególnie w takich sportach jak wspinaczka wysokogórska;
  • osoby, które pracują głosem, jak np piosenkarze;
  • pacjenci po przebytych infekcjach.

Trenażer do ćwiczeń oddechowych kto nie powinien go stosować:

  • kobiety w czasie infekcji oddechowej;
  • kobiety z pękniętym bębenkiem czy w czasie zapalenia ucha;
  • u chorych z odmą opłucną;
  • u alergików.

Trenażer medyczny jakie wyróżnimy rodzaje.? Możemy tutaj wyróżnić trenażer do oddechu manualny jak także mechaniczny. Jak rozumiemy manualny jest o znacznie tańszy gdyż regulacja ruchu powietrza nie jest intuicyjna. Trenażer do ćwiczeń oddechowych manualny jak się prezentuje i z czego się składa. Zasadniczo stworzone są one niezwykle podobnie. Każde urządzenie zakończone jest ustnikiem. Posiada także 3 różne piłki w trzech kolorach, które podkreślają przepływ powietrza.(trzech komór 600, 900, 1200 cm) o różnej objętości powietrza. W czasie wydechu nie mamy| żadnego oporu, Jednak w czasie wdechu powinniśmy unieść piłki w komorach jak najwyżej i jak najdłużej. Bardziej zaawansowany trenażer do oddechu manualny może posiadać regulacje ruchu powietrza. Ale wszystko tutaj zależny jest o typu który pozostanie przez nas wybrany. Trenażer medyczny automatyczny jest mniejszy i w stosowaniu. Jego kluczową cechą jest szansa wzięcia go ze sobą. Jest mały i zakończony ustnikiem.

Działa na podstawie wytworzenia oporu przy wdechu. Jego siłę oporu w nowych modelach możemy sami regulować. Przy wydechu nie ma oporu. W czasie ćwiczeń sam zwiększa opór, aby ćwiczenia były szczególnie intensywne. Miejmy na uwadze jednak, że choćby taki trenażer do ćwiczeń oddechowych powinien być pod kontrolą doktora. Nie zawsze każdy z nas wie jak je dobrze ustawić i jak długo na nim ćwiczyć w czasie zajęć. Proponowane jest oczywiście robienie 30 wdechów po dwa razy dziennie. Dla osób rozpoczynających będzie to w sam raz. Inaczej jeżeli wybieramy polepszyć naszą wydolność oddechowa i przygotowujemy się do zawodów. Wtedy trenażer medyczny powinien być kupiony w specjalnym sklepie. Na pewno musi być automatyczny i my jako zawodnicy winni być pod ochroną doktora. Trenażer do oddechu jest dostępny w sklepach specjalistycznych. Różnią się czynnościami jak również wielkością, jaka może okazać się istotna przy jego wyborze. Ważne jest, aby trenażer do ćwiczeń oddechowych spełniał nasze oczekiwania. Nie zawsze warto jest kupić najdroższy typ, warto zatem zasięgnąć najpierw opinii przed jego zakupem.