Jak wybrać dobre stoły do rehabilitacji, żeby prawidłowo się nam na nich pracowało.

Stoły do rehabilitacji to standardowe wyposażenie każdego gabinetu rehabilitacyjnego. Bez niego trudno nam będzie realizować zabiegi. Lecz jak dobrać stoły do rehabilitacji, tak żeby spełniły własne wymagania w 100%. Na samym wstępie należy zadać sobie pytanie do jakich masaży będziemy używać stoły do rehabilitacji, czyli jakie jest ich zadanie. Stoły do rehabilitacji możemy zastosować do masażu, terapii manualnej, pionizacji chorego czy jako kozetki.

Należy przeanalizować jaka grupa kobiet w jakim wieku będzie naszymi najczęstszymi pacjentami. Inne są stoły do rehabilitacji dla dzieci inne dla kobiet starszych. Stoły do rehabilitacji zasadniczy podział;

  • stoły do rehabilitacji stacjonarne. Tego typu stoły do rehabilitacji kierowane są do gabinetów, które drobią tylko i wyłącznie zabiegi na miejscu. Mają one solidną i wielką konstrukcję, oraz bogate dodatkowe funkcje. Regulacja może odbywać się ręcznie w sposób hydrauliczny czy w najbardziej zaawansowany sposób za pomocą pilota. Warto również zwrócić uwagę na ilość segmentów, z jakich składają się stoły do rehabilitacji. Zmiana ich ustawienia daje bowiem nam większy komfort i wygodę działania oraz rozwija możliwość wykorzystania stołu. Stoły do rehabilitacji, które mają np 3 części regulowane umożliwiają nam właściwsze przygotowanie choregi, oraz duży komfort w ciągu pracy. Do terapii manualnej doskonale sprawdzają się stoły do rehabilitacji, które mają od 5-7 łamań. Są one wyjątkowo komfortowe i zaawansowane. Stoły do rehabilitacji mają też dodatkowe wyposażenie. Są nimi np podłokietniki, które podnoszą komfort chorego, ale też wycięcie na buzię w zagłówku. Jeśli masaż jest realizowany na kręgosłup ułożenie chorego jest niezwykle ważne. Konstrukcja stołu jest też bardzo istotna, gdyż stoły do rehabilitacji https://med-store.pl/stoly-do-masazu-i-rehabilitacji/stoly-rehabilitacyjne-skladane/7/36 manualnej mają ją zawsze wzmocnioną. Jeśli zamierzasz stoły do rehabilitacji przenosić pomiędzy gabinetami, tutaj konieczne okażą się kółka. Stoły do rehabilitacji są ciężkie i trudno nam będzie je samodzielnie przenieść. Kółka możemy blokować na etap masażu, aby stoły do rehabilitacji nie jeździły nam po całym gabinecie z pacjentem.
  • stoły do rehabilitacji| mobilne- jak sama nazwa pokazuje możemy je transportować i masaż zrobić w mieszkaniu chorego. Te stoły do rehabilitacji nie mają tyle funkcji, gdyż ich zasadniczą właściwością jest niska waga, aby swobodnie się go transportowało. Są one zrobione ze stabilnego antybakteryjnego surowca i łatwo się je składa. Sporo spośród nich posiada określone pokrowce, tak żeby stoły do rehabilitacji nie pobrudziły nam się w transporcie. Stoły do rehabilitacji przenośne muszą być też stabilne w momencie zabiegu, więc przed zakupem musimy dokładnie porównać modele.

Wybór w sklepach jest rzeczywiście spory. Stoły do rehabilitacji możemy nabyć w kuszących cenach, jednak im więcej| będą posiadały funkcji tym niestety cena będzie większa. Jednak wyselekcjonowanie właściwego modelu powinien być oparty o głęboką analizę wszystkich dostępnych modeli i kupiony dobrze przez rehabilitanta.