Jak dobrać stoły elektryczne do masażu aby dobrze się na nim wykonywało prace?

Aby wyszukać korzystne stoły elektryczne do masażu powinniśmy zwrócić uwagę na wiele jego funkcji. Musi się się na nim pracować dobrze fizjoterapeucie, jednak jednocześnie chory powinien poczuć się dobrze. Stół do masażu to obowiązkowe wyposażenie każdego gabinetu. Jednakże jego nabycie nie jest oczywiste. Należy wziąć pod uwagę dużo parametrów jak wielkość, regulację oraz jego wagę. Stół do masażu i rehabilitacji to pewnego rodzaju wizytówka naszego gabinetu, a nawet kliniki, więc powinno się wybrać model, jaki będzie się dobrze reprezentował się. Stół do rehabilitacji możemy standardowo podzielić na stoły stacjonarne(takie których nie przenosimy) i mobilne. Stół do masażu, jaki jest przenośny powinien mieć sporo udogodnień, aby szybko można było go spakować i przetransportować. Powinien mieć pokrowiec, żeby nie pobrudził się nam w czasie transportu. Ogromną zaletą będzie jego ciężar im lżejszy tymże korzystniejszy dla nas. Stół do masażu i rehabilitacji mobilne doskonale sprawdzają się wśród rehabilitantów, którzy realizują masaże w domach klientów także niejednokrotnie muszą go przewozić. Wartość takiego stołu jest także niższa od stacjonarnych stołów do rehabilitacji.
Stół do masażu stacjonarny możemy podzielić standardowo na trzy części

  • stół do masażu i rehabilitacji manualny
  • stół do rehabilitacji hydrauliczny
  • stoły elektryczne do masażu

Pierwszą ważna cechą, która mają stoły elektryczne do masażu to regulacja wysokości w sposób stały lub skokowy. W pierwszym modelu- ciągły wysokość przystosowana jest dowolnie, w każdym możemy zatrzymać stół na odpowiedniej dla nas wysokości nawet w ciągu zabiegu. Stół do rehabilitacji winien dysponować odpowiednią liczbę segmentów.

Zmiana ich ustawienia pozwala bowiem nam duży komfort i wygodę pracy oraz poszerza możliwość zastosowania stołu. Lepsze przygotowanie pacjenta pozwala bowiem izolację poszczególnych obszarów ciała i przygotowywanie odpowiednich mięśni. Stół do masażu i rehabilitacji winien być też pokryty takim materiałem, żeby można było go szybko czyścić. Jeżeli stół do masażu jest wykorzystywany w klinice, a my jako właściciele chcemy wybrać taki, aby pasował do naszego wnętrza to niewątpliwie są one w wielu barwach. Pamiętajmy jednak, żeby wybrać ton i obicie, jakie jest wytrzymałe. Również ramy – stoły elektryczne do masażu możemy dobrać w optymalnym kolorze, aby komponowały się doskonale z naszym gabinetem. Pamiętajmy, iż taki stół do rehabilitacji to nasza wizytówka. Ważna jest także wysokość stołu, która winna być regulowana, nie tylko dla pacjenta ale przede wszystkim dla fizjoterapeuty. On właśnie spędza nad nim wiele godzin i musi czuć się dobrze.
Stoły elektryczne do masażu szerokość i obciążenie
Minimalna szerokość to 70 cm, jednak stół do masażu i rehabilitacji w większości przychodni to około 120 cm. Jest on wygodny dla każdej osoby dorosłej. Podobnie rzecz wygląda z obciążeniem stołu. Musimy wiedzieć jakich pacjentów będziemy przyjmować. Stół do masażu i rehabilitacji jest po prostu wskazany w ciągu pracy rehabilitanta, więc warto poświęcić trochę czasu, żeby wybrać najlepszy dla nas.