Wybrać właściwi stół do rehabilitacji czy jest to łatwe zadanie?

Najbardziej potrzebnym sprzętem w pracy masażysty jest stół do rehabilitacji. Stół do fizjoterapii powinien być poręczny i wygodny również dla kobiety masującej jak i tej przeprowadzającej masaż.
Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji jaki wybrać na co zwrócić uwagę?
Nabywając stół stacjonarny do masażu należy skupiać się podstawowym kryterium, jakie dla każdego z nas na 100% będzie inne. Jeżeli masaż jest twoją pasją i będzie prowadzony niekiedy nie jest ci potrzebny drogi i wyspecjalizowany stół do fizjoterapii. Ale jeśli codziennie przyjmujesz na nim pacjentów powinieneś odpowiednio przeanalizować jaki stół do fizjoterapii zakupić. Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji ile potrafi kosztować. Najtańsze będą stoły do masażu przenośne, które przeważnie pozbawione są automatyki, ponieważ jest ona ciężka. Więc taki stół do fizjoterapii możemy kupić już w wartości 2 tys, złotych. Powinien on mieć pokrowiec do podnoszenia, sprawnie i natychmiast się składać. Jego waga jest również znacznie lekka, dzięki czemu potrafi go każdy szybko przenieść. Stół do masażu stacjonarne to już kolejna rzecz. Mogą one dochodzić cenowo nawet do kilkunastu tysięcy. Wybrane z nich są w pełni automatyczne – siedzenie i zagłówki reguluje się za pomocą pilota. Inne zaś są pół automatyczne. Regulujemy je za pomocą siłowników, jakie znajdują się się na dole stołu. Najtańszą alternatywa będzie tutaj stół stacjonarny do masażu, który posiada ustalaną wysokość.
Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji jaki surowiec wyselekcjonować?
Mogą być one wyprodukowane z drzewa albo z metalu. Aluminiowe stoły są zwykle lekkie, dlatego doskonale będą się sprawdzały jako stoły mobilne.

Stół do fizjoterapii z drzewa to przede wszystkim interesujący wygląd i naturalność .Takie stoły doskonale sprawdzają się więc w postaci stacjonarnej. Stół do rehabilitacji o dobrej wysokości to niezbędny sprzęt każdego fizjoterapeuty. Działa przy nim poprzez wiele godzin i| żeby nie obciążać bardzo kręgosłupa na wysokość winna być regulowana. Jest to obowiązkowe do przeprowadzenia dobrze zabiegu. Szerokość leżanki jest również czymś niezmiernie ważnym. Stół stacjonarny do masażu nie powinien posiadać szerokości mniejszej niż 60 cm, ale jednocześnie za znacznie bardziej pomocne i uniwersalne uznaje się, stoły minimum 70 cm. Jeżeli idzieo potrzeby pacjenta stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji może posiadać nawet 120 cm szerokości i leży się na nim na ż100% o wiele milej niż na leżance o szerokości 60 cm. Przy masażach buzi czy nóg liczy się ergonomia i prosty dostęp do odpowiednich partii ciała. Uwagę warto wówczas zwrócić na obecność regulowanych elementów zezwalających na położenie ciała klienta w pozycji wygodnej zarówno dla niego, jak i dla masażysty. Dobrze dobrany stół do fizjoterapii nie jest to| na 100% wybór pochopny. Najkorzystniej zasięgnąć wiedzy w specjalnym sklepie, gdzie sprzedawca doradzi nam jaki stół do masażu stacjonarne będzie dla nas najbardziej dobry.