Jak urządzić gabinet rehabilitacyjny w znakomitej cenie nabywając elektryczny stół do rehabilitacji

Polski stół do rehabilitacji to standardowe wyposażenie wszystkich gabinetów. Żaden nie może bez niego działać. Chory pragnie, żeby zabieg czy rehabilitacja przebiegały dla niego w sposób najbardziej wygodny więc tak niesamowicie ważny jest dla nas wybór – stół rehabilitacyjny. Elektryczny stół rehabilitacyjny powinien być dobrany nie tylko pod kątem chorego, lecz również żeby był praktyczny dla fizjoterapeuty, bo przecież on spędza działając na nim sporo czasu. Na naszym rynku widocznych jest znacznie stołów do rehabilitacji. Elektryczny stół rehabilitacyjny jest zapewne najbardziej zaawansowanym urządzeniem i niestety najkosztowniejszym. Natomiast jest coraz częściej wybierany przez rehabilitantów do pracy. Ze względu na używanie polski stół do rehabilitacji możemy podzielić na mobilny i stacjonarny. Różnica jest tutaj zasadnicza, gdyż jak znamy stół przenośny nie będzie tak komfortowy i musi lekko się składać. Stół rehabilitacyjny przenośny:

 • atrakcyjny cenowo
 • mobilny
 • szybko się składa
 • ma specjalne akcesorium do bezpośredniego transportu jak samochody.

Elektryczny stół do rehabilitacji stacjonarny:

 • solidna konstrukcja
 • duży komfort pracy
 • wygodny dla chorego
 • ustalana wysokość

Jeśli już zdecydujemy się na stół elektryczny do rehabilitacji na co powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie. Przede wszystkim na regulację wysokości leżanki. Jest ona znacznie ważna jeśli chodzi o masaż i robione rehabilitacje, a tym samym oddziałuje na doskonalszą jakość rehabilitacji i umożliwia na krótszy powrót do zdrowia. Elektryczny stół rehabilitacyjny jak sama firma wskazuje będzie ja miał regulowaną za pomocą pilota.

Stół rehabilitacyjny może posiadać też regulacją hydrauliczna czyli kompromis pomiędzy regulacja ręczną, a regulacją elektryczną Regulacja hydrauliczna nie musi mieć prądu i odbywa się za pomocą siłowników hydraulicznych, jest ona również dosyć przyjemna w stosowaniu. Czy ilość elementów które posiada elektryczny stół do rehabilitacji ma znaczenie przy rehabilitacjach? Oczywiście, że tak. Przecież to rehabilitant winien dokładnie opisać zakres masaży przeprowadzanych w gabinecie i do tego przystosować dobry stół rehabilitacyjny.
Standardowo możemy dać:

 • 2 sekcyjnych / 2 części
 • 3 sekcyjnych / 3 części
 • 4 sekcyjnych / 6 części.

Polski stół do rehabilitacji a obciążenie, szerokość i stabilność. Elektryczny stół rehabilitacyjny winnym być stabilny i łatwy w poruszaniu. Są one dość duże dlatego wyposażone zostały w kółka, które poprawiają jego przemieszczanie. Oczywiście na przebieg zabiegu są one blokowane, aby stół rehabilitacyjny nie przemieszczał się. Leżanki o wysokości do 62 cm będą doskonałe dla niemowlęta, natomiast dla dorosłych są one za niskie i muszą mieć min 68 cm. Szerokość stołu optymalna to 100 cm natomiast dla pań starszych elektryczny stół do rehabilitacji| powinien mieć jakieś 120 cm wtedy komfort chorego będzie dużo większy. Wybierając perfekcyjny stół rehabilitacyjny winniśmy nie tylko zwracać uwagę na jakość i cenę, lecz przede wszystkim na komfort pracy rehabilitanta i chorego.