Bańki chińskie gumowe jak dobrze jest je stawiać? Czy warto wykonywać zabieg w mieszkaniu?

Bańki chińskie gumowe ciesz się coraz liczniejszym zainteresowaniem. Rezultaty są naprawdę spektakularne i potrafimy je dostrzec już po kilku tygodniach wykonywania zabiegu. Bańki gumowe nie tylko uelastyczniają skórę ud lub brzucha, ale jednocześnie pozwalają wyrzeźbić naszą sylwetkę, a przede wszystkim zlikwidować cellulit – bańki gumowe na cellulit. Masaż dokonuje się również na dolegliwości bólowe mięśni i dobrze rodzi sobie w zwalczani bólów kręgosłupa.
Bańki chińskie gumowe czym są?
Bańki gumowe to odmiana baniek próżniowych, których metoda , to zasysanie tkanki pod wytworzonym ciśnieniem. Są one przeważnie wytworzone z gumy czy sylikonu, jednak również możemy napotkać takie wytworzone ze szkła czy bambusa. Bańki gumowe na cellulit występują w różnych rozmiarach, dzięki czemu potrafimy dostosować ich wielkość do wybranej przez nas partii ciała:

Bańki gumowe na cellulit jak wykorzystywać?

  • 1. Przed przystąpieniem do zabiegu, skóra winna być starannie nawilżona właściwymi kremami do masażu lub naturalną oliwką.
  • 2. Bańki gumowe na cellulit przytwierdź do wyselekcjonowanej partii ciała i wyeliminuj nadmiar powietrza. Kształt który posiadają bańki chińskie gumowe pozwala regulować energię z jaką bańka gumowa jest zasysana do nogi
  • 3. Okres masażu jest uwarunkowany od partii ciała. Masaż bańką chińską winien trwać od 15 do 30 minut. Wolno go powtarzać nie częściej niż co 2-3 dni. Cała seria zawiera zwykle około 10 zabiegów.
  • 4. Zbyt wielka siła zastosowana przy masażu może wywołać pojawienie się siniaków w miejscach delikatnych jak np. wetrze ud.

W jaki celu są stosowane bańki chińskie gumowe?
Bańki gumowe na cellulit są bardzo skutecznym środkiem do walki z tłuszczem czy cellulitem. Jest aktualne to metoda nieinwazyjna i dostępna, dlatego coraz więcej dziewczyn z niej korzysta. Bańki gumowe na cellulit są niedrogie, a masaż już po kilku spotkaniach daje efekty. Dzięki niemu nasza skóra staje się elastyczna i napięta, a skórka pomarańczowa zaczyna robić się mniejsza. Masaż polepsza mikrokrążenie i rozbija tkankę tłuszczową, a cera staje się delikatniejsza i silniejsza.
Bańki gumowe są również wykorzystywane w leczeniu dolegliwości bólowych. Niwelują bóle kręgosłupa, ale również zniwelują napięcie spowodowane siedzącym sposobem życia. Masaż nie winien być robiony, u kobiet z wadami postawy.
Masaż bańką chińską w celach leczniczych potrafimy zastosować w:

  • bólach kręgosłupa (mięśniowopochodnych);
  • bólach mięśniowych;
  • bólach płucnych;
  • kłopotach ukrwienia danej strony.

Czy bańki gumowe na cellulit możemy używać sami w mieszkaniu?
Pewnie tak, lecz przed zabiegiem winniśmy się dobrze do niego przygotować. Umyć, wysuszyć ciało, jak też dobrze ją nawilżyć olejkami jak np. jojoba, kokosowy. Bańki gumowe powinny mieć temperaturę około 40 stopni, dlatego świetnie jest ją przed masażem zmoczyć w gorącej wodzie. Następnie postępujemy jak w wyżej opisanych punktach. Jednakże należy mieć na uwadze, aby masaż zrobić zawsze w kierunku sera. Dlatego bańki chińska gumowa winnym być zasysane w najniższym punkcie i kulistymi ruchami masaż winien być kierowany ku górze. Miejmy na uwadze, że sam masaż nie zrobi cudów musimy zmienić przede wszystkim nawyki żywieniowe, aby rezultaty były faktycznie świetne.